Aktualna sytuacja polityczna w kraju i jej perspektywy [część I – video]

3 sierpnia 2021r. odbyło się kolejne spotkanie Instytutu Myśli Liberalnej z cyklu rozmów o gospodarce, ekonomii i sytuacji politycznej w kraju. Tym razem naszym gościem była dr Anna Materska-Sosnowska politolożka z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Rozmowę poprowadził red. Marcin Wojciechowski a tematem spotkania była aktualna sytuacja polityczna w kraju i jej perspektywy.

Wydaje się, że przestaje działać magiczny wpływ na społeczeństwo, który PiS uzyskał za pomocą rozdawnictwa. Pomimo kolejnych, hojnych obietnic sondaże PiS spadły, a potem utkwiły w okolicach 30%. Czy nastąpiło znudzenie PiS-em? Jednocześnie powrót Donalda Tuska stwarza nową sytuację polityczną. Czy PiS dysponuje innymi środkami, które umożliwią mu zdobycie władzy pomimo relatywnie niewysokich sondaży? Jaką rolę w systemie politycznym odgrywa system wyborczy i jak bardzo jest w stanie odmienić ostateczny wynik wyborów, to jest liczbę mandatów w Sejmie uzyskanych przez poszczególne komitety wyborcze? Odpowiedzi na te, i nie tylko na te, pytania można już obejrzeć w pierwszej części relacji ze spotkania.

Zapraszamy.

Instytut Myśli Liberalnej

Inne wpisy

Menu