Składamy projekt ustawy likwidujący zakaz handlu w niedziele

Ustawa zakazująca handlu w niedziele funkcjonuje od 3 lat. Przez ten czas nie został osiągnięty żaden z zakładanych przez ustawodawców celów.  Wręcz przeciwnie – kolejne sieci handlowe omijają zakaz handlu w niedziele otwierając na swoim terenie placówki pocztowe. To nie są sporadyczne przypadki – to jest już działanie masowe.

Polacy są przedsiębiorczy – wiedzą jak omijać głupie zakazy.

Wprowadzenie zakazu handlu spowodowało utratę nawet 2 mld zł obrotu miesięcznie.  Znikają małe sklepy, rozwijają się dyskonty. Ustawa zamiast wspierać polski mały handel doprowadziła do jego upadku. 

Związek zawodowy Solidarność, który dba wyłącznie o interesy działaczy związkowych a nie pracowników złożył w Sejmie projekt ustawy zaostrzający ograniczenia w handlu.

Czas dać mocny odpór, na poziomie Senatu, tym chorym socjalistycznym pomysłom. Dlatego przekazaliśmy na ręce pana Michała Kamińskiego Wicemarszałka Senatu RP projekt ustawy likwidujący zakaz handlu w niedziele.

Uwolnienie handlu w niedziele jest istotne dla przywracania wolności gospodarczej w Polsce, która dała Polakom nadzieje na lepsze życie po upadku komunizmu. Zakazy i ograniczenia w handlu nawiązują do najgorszych tradycji PRL. Przywrócenie niedziel handlowych da możliwość planowania czasu wolnego zgodnie z oczekiwaniem obywatelek i obywateli a nie w sposób narzucony przez polityków.

Inne wpisy

Menu